CEREMONIA WRĘCZENIA STYPENDIÓW IM. LEOPOLDA UNGERA

W dniu 3 września 2013 r. w siedzibie redakcji dziennika „Gazeta Wyborcza” przy ul. Czerskiej 8/10 w Warszawie odbyła się pierwsza, historyczna ceremonia wręczenia dyplomów laureatom Stypendium im. Leopolda Ungera. Nagrody w formie pieniężnej oraz staże w znanych redakcjach krajowych i zagranicznych („Gazeta Wyborcza”, „Polityka”, „Le Soir”) przeznaczone są dla adeptów dziennikarstwa do 35 roku życia, wyróżniających się osiągnięciami dziennikarskimi. Stawiając za wzór życie zawodowe i wartości dziennikarskie przyświecające działalności L. Ungera, konkurs ma na celu docenienie zdolnych i dobrze zapowiadających się dziennikarzy.

Od momentu kiedy pojawił się zamysł formalnego stworzenia konkursu, zespół Kancelarii Prawnej Filipek & Kamiński Sp. k. wspierał ten proces poprzez: analizy prawne, konsultowanie kluczowych kwestii oraz sporządzenie niezbędnej dokumentacji.

Galę wręczenia stypendiów swoją obecnością uświetnili m. in. Adam Michnik, Jarosław Kurski, Jerzy Pomianowski, prof. dr hab. Adam Daniel Rotfeld.

W uroczystości kancelarię Filipek & Kamiński sp. k. reprezentował Daniel Łopatek.

W świetle tak szczytnych celów przyświecających idei konkursu pragniemy wyrazić nieskrywaną dumę z faktu, że mieliśmy swój udział w tak doniosłym wydarzeniu. Laureatom gratulujemy i trzymamy kciuki za uczestników przyszłorocznej edycji.