Europejski Kongres Gospodarczy, Katowice, 16 – 18 maja 2011

W dniach 16-18 maja w Katowicach odbył się Europejski Kongres Gospodarczy (European Economic Congress), w którym brali również udział przedstawiciele Kancelarii Filipek & Kamiński.

EEC jest najważniejszą imprezą gospodarczą w Europie Środkowej. W trzydniowym cyklu ponad stu debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących, wzięło udział 6000 gości z Polski i z zagranicy, w tym 900 panelistów. Szefem Rady Programowej Kongresu był Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek.

Swoimi uwagami na temat przyszłości Europy z uczestnikami Kongresu podzieliło się czterech premierów krajów Europy Środkowej: Donald Tusk, premier Polski, Viktor Orbán, premier Węgier, Jadranka Kosor, premier Chorwacji i Petr Nečas, premier Czech. Głos zabrał także Antonio Tajani, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej.

Tematyka Kongresu dotyczyła w tym roku zagadnień najbardziej istotnych dla rozwoju Europy. Główny temat dyskusji stanowiła gospodarka i jej zagrożenia. Poruszono kwestię problemów związanych z Pakietem klimatycznym Unii Europejskiej, nie pomijając przy tym zagadnienia nowego ładu Unii. Ważną część zakresu merytorycznego stanowiło zagadnienie zależności występujących pomiędzy rozwojem gospodarki, regionów i miast.

Kancelaria Filipek & Kamiński, jako wrażliwa na zmiany i stale śledząca najistotniejsze kwestie gospodarcze, nie tylko na terytorium Polski, ale i całej Europy, aktywnie uczestniczyła w warsztatach i debatach prowadzonych przez wszystkie trzy dni konferencji.